وت اسکرابر ها

وت اسکرابر ها به سیستم هایی گفته میشود که فرایند فیلتراسیون و غبارگیری و حذف گازها را توسط سیال دیگری شبیه آب انجام میدهد این سیال در هر بخشی از صنعت متفاوت هستند سیال آب ، سیال روغن ها و سیال اسیدها از جمله مواردی هستند که عملیات فیلتر یا وظیفه فیلتراسیون را انجام میدهند

وت اسکرابر

توضیحات محصول وت اسکرابر

سیستم های فیلتراسیون صنعتی آبی یا به عبارتی وت اسکرابرها

 

این سیستم فیلتراسیون توانایی حذف غبار و ذرات و فیوم و از همه مهمتر حذف گازهایی را انجام میدهد که دستگاه های غبارگیر خشک یا فیلتراسیون خشک توانایی انجام آن را ندارد.

اسکرابر ها شامل چند تیپ زیر هستند :
1_ونتوری اسکرابر
2_برج اسکرابر
3_توربو اسکرابر

وت اسکرابر ها به سیستم هایی گفته میشود که فرایند فیلتراسیون و غبارگیری و حذف گازها را توسط سیال دیگری شبیه آب انجام میدهد.

این سیال در هر بخشی از صنعت متفاوت هستند.
سیال آب ، سیال روغن ها و سیال اسیدها از جمله مواردی هستند که عملیات فیلتر یا وظیفه فیلتراسیون را انجام میدهند.

اما چه مواردی باعث استفاده از وت اسکرابر ها میشود …
توضیحات بیشتر در مورد اسکرابر ها مربوط به نوع آلایندگی هر صنعت دارد
بصورتی که در بخشهایی از صنعت که از مواد نفتی یا گازی در فرایند تولید مورد استفاده قرار میگیرد ، نصب وت اسکرابر ها انتخاب دقیقتر و مناسبتری نسبت به فیلتراسیون خشک یا غبارگیر های خشک میباشد.
چرا که وجود گازهای مختلف حاصل از فرایند کارکرد دستگاه ها در صنعت امکان تصفیه کاملتر و دقیقتر را به فیلتراسیون ها یا غبارگیر های خشک نمیدهد.
در نتیجه ایجاد فضایی حامل سیال شبیه به بخارات یا گازهای آلاینده هم ست با هم امکان تصفیه بهینه تری را ایجاد خواهد کرد

نوع دستگاه وت اسکرابر و حجم کاری و درصد تصفیه گازها و غبارات در وت اسکرابر ها تعیین کننده متریال ساخت و بهینه سازی مراحل تصفیه را مشخص میکند.

علم شیمی و فیزیک در محاسبه و طراحی و انتخاب وت اسکرابر ها نقش بسیار مهمی را ایفا میکند.
در حالی که سخت ترین سیستم فیلتراسیون آبی را باید طراحی کرد ، باید مواردی شامل اسیدی یا باز بودن سیال و آلاینده را در نظر گرفت
مهمترین قسمت اسکرابر ها کیسینگ تصفیه میباشد که باید توانایی سرعت بیش از حد سیال را تحمل و کنترل کند
تصور اشتباه تولید کنندگان سیستم های اسکرابر در خصوص مقدار هرچه پایین تر سیال در اسکرابر ها این دستگاه بسیار ارزشمند را دچار رکود فروش و تولید کرده.
چرا که این سیستم تصفیه کننده از دقت و سرعت و بازدهی بیشتری نسبت به فیلتراسیون خشک برخوردار میباشد.

برای مشاهده و اطلاع بیشتر از محصول  هواکش صنعتی کلیک کنید.


متاسفانه طبق موارد موجود عدم توانایی تولید کنندگان غیر ماهر این سیستم ها باعث کنار رفتن اسکرابر ها از دسته تصفیه کننده ها از بخش فیلتراسیون صنعتی شده
همکاران ما در واحد مهندسی مجموعه ماکان فن آماده پاسخگویی و ارائه رهنمون در مورد دستگاه های فیلتراسیون خشک و مرطوب به صنایع آلاینده هستند.